A platform for young feminists from Europe

Ideali moters figūra neegzistuoja

Kasdieniniame gyvenime moterys ištisai susiduria su įvairiais stereotipais, vienas iš populiariausių – idealios figūros paieškos. Idealios figūros savoka labai priklauso nuo laikotarpio, kultūros, esamos visuomenės ir žinoma žiniasklaidos. Vienos visuomenės seka Vakarų standarto – lieknumo kulto, kitos vis labiau pripažista moterų figūrų įvairovę.

Lady Lilith ( Anglų dailininkas Dante Gabriel Rossetti)

Lady Lilith (anglų dailininko  Dante Gabriel Rossetti piešinys)  irinaraquel, pagal:  Foter.com / CC BY

Dar visai neseniai antsvoris ir stambesni žmonės, tiek vyrai tiek moterys, simbolizavo aukštą statusą visuomenėje. XIX amžiuje idealia laikyta buvo figūringą kūną turinti moteris, tai atsispindėjo Dante Gabriel Rossetti ir William-Adolphe Bouguerea meno darbuose.

Po II Pasaulinio karo moterų kūnai pradėjo mažėti, kūno masės indekas (KMI) reprezentuojamas reklamose nukrito nuo 25 KMI iki 17 KMI. Taigi dabar stambesnė ar figūringesnė moteris gali būti socialiai atstumta.

Įvairių visuomenių skirtumai

Įvairūs kultūriniai ir socialiniai veiksniai daro skirtingą įtaką įvairioms tautybėms ir kultūroms. Juodaodžiai mėgsta ir skatina savo moteris būti stambesnėmis ir turinčioms formas ypač krūtinės, sėdmenų ir kojų srityje. Tai laikoma sveikumo ir vaisingumo įrodymu. Panašiai ir Arabų šalyse, seksualia moterimi laikoma ta, kurios KMI yra gerokai didesnis nei Vakarų šalyse vyraujantis idealios moters standartas. Tuo tarpu, Pietų Amerikoje vertinamos moterys turinčios plačius klubus. Vis dėl to, moterys yra skatinamos turėti lieknesnį , bei siauresnį liemenį ir krūtinę, nei klubai. Tačiau Japonijoje, kuri kopijuoja ir stengiasi būti Vakarų šalis, dievinamas lieknumas. Kinijoje – vyrauja figūrų įvairovė, tačiau pats grožio supratimas ir išraiška yra monotoniška. Trumpai tariant, labai skiriasi kiek žmonės ir pati visuomenė yra paveikta žiniasklaidos. Kas yra norma vienoje visuomenėje, gali būti anomalija kitoje.

Globalūs grožio standartai

Liekna, pasportavusi ir proporcinga moteris – populiariausias stereotipas. Tokio stereotipo populiarumas yra paveiktas Vakarų kultūros, kuri yra dominuojanti žiniasklaidoje. Net juodaodžiai vyrai idealizuoja tokias populiarias garsenybes kaip Beyoncé ar Halle Berry, kurios juodaodės, bei figūringos moterys, bet jų šviesinta oda ir plaukai puikiai atspindi Vakarų visuomenės grožio stereotipus.

Vyrų dominavimas žiniasklaidoje

Žiniasklaida yra ta terpė, kurioje sklinda grožio sukuriami stereotipai. Žiniasklaida yra pramonė, kurioje dominuoja vyrai, bei jos produkcija yra pritaikyta pagal jų norus. Tokiu atveju moterų kūnai tampa prekėmis ar materialiais daiktais skirtais savo malonumui ir norų patenkinimams. Tai turi įtaką moterims dirbančioms šioje industrijoje: stambios moterys dažniausiai gauna antraplanius vaidmenis ir užima tik 20% televizijos, lieknos – gauna pagrindinius vaidmenis ir užima didžiąją dalį rinkos. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę redaguoti kūnus kartu iškriepiant tikrovę. Taip tokios nuotraukos tampa iliuzija, kuria žmonės patiki i svajoja tokiais tapti.

The Harvester (oil painting by William-Adolphe Bouguereau) William-Adolphe Bouguereau [Public domain], via Wikimedia Commons

Derliaus nuėmimas (dailininko William-Adolphe Bouguereau piešinys) William-Adolphe Bouguereau [Viešas domenas], pagal Wikimedia Commons

Visuomenėje moterys susiduria su kritinėmis situacijomis, kai siekiamas grožio idealas yratiesog nepasiekiamas. Idealas yra siekiamas, nustatant didelius lūkesčius savo išvaizdai. Pasekmės būna skaudžios, kai moterys drastiškai laikosi dietų, naudojasi plastinės chirurgijos paslaugomis ir net susikuria valgymo sutrikimų.

Santrauka

Norint , kad visos moterys jaustųsi lygiavertės, idealaus kūno samprata turi keistis. Turime nustoti vertinti moteris pagal stereotipus ir suprasti, kad moterų būna labai skiritngų ir visos jos gražios. Remiantis pranešimais žiniasklaidoje, JAV ir Didžiojoje Britanijoje visuomenė jau juda ta kryptimi -būti stambesniu yra visiškai normalu. Šiose šalyse žmonės tiesiog priima save ir kitus kokie jie yra.

1 Comment

  1. 18th October 2016    

    Herpes viruses share a curious feature because they can reside in the switchboard for extended periods of time, where they stay
    dormant for extended periods of time, sometimes years.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Language:

  • English
  • Original

Language: